Pilgrimsleden til Santiago fra Sarria

Rundtur Madrid Extremadura

Vandring i felleskap i vakker natur og  refleksjon over livet

PILGRIMSLEDEN TIL SANTIAGO FRA SARRIA

PILGRIMSLEDEN TIL SANTIAGO FRA SARRIA

Denne turen tar deg med på et pilegrims-eventyr for å vandre de siste 115 km til Santiago de Compostela gjennom Galicias vakre landskap. Opplev den perfekte blandingen av natur og kultur, og nyt fellesskapet med mennesker fra hele verden. Med dagsetapper tilpasset alle nivåer, et godt utvalg av overnattingssteder, og sjansen til å motta det prestisjetunge Compostela-sertifikatet, er denne ruten ideell for både nybegynnere og erfarne turgåere. Belønningen? Fantastiske minner og følelsen av å oppnå noe helt unikt. Velkommen til en uforglemmelig reise langs Camino de Santiago, en av verdens mest ikoniske pilegrimsruter. Start ditt eventyr fra den sjarmerende byen Sarria, den mest populære utgangspunktet for den siste etappen til Santiago de Compostela. Herfra venter spektakulær natur, historiske landsbyer og en unik mulighet til å finne ro og refleksjon. Fra det øyeblikket du setter foten på Caminoen, vil du bli omfavnet av Galicias grønne landskap – bølgende åser, frodige skoger og steinbelagte stier som snor seg gjennom postkortvakre landsbyer. Du vil krysse gamle broer, passere eldgamle kirker og bli møtt av hjertelige hilsener fra lokalbefolkningen som har støttet pilegrimer i århundrer. Hver dag er en reise i seg selv, både fysisk og mentalt. På Caminoen møter du mennesker fra hele verden – alle med sine egne historier og mål. Samtalene over en kopp kaffe på en pittoresk café, latteren rundt middagsbordet på en koselig albergue (vandrerhjem), og støtten du finner på de utfordrende oppoverbakkene skaper minner og vennskap som varer livet ut. Ruten fra Sarria til Santiago er ideell for både erfarne turgåere og de som ønsker å prøve pilegrimslivet for første gang. Med et godt nettverk av overnattingssteder og restauranter kan du enkelt tilpasse dagene etter ditt tempo. Hver etappe er overkommelig, og belønningen ved å ankomme Santiago gjør hver kilometer verdt innsatsen.

Høydepunkt

Program

Møt din guide på pilgrimsleden til Santiago fra Sarria

HOTELL / OVERNATTING

På denne rundturen er det inkl. i prisen ulike hotell etter muligheter i følge ruten det kan være enkle hostal til 3-4 *hotell. Alle overnattinger har bra standard og ligger sentral til på de stedene vi stopper ifølge hver etappe. Det er overnatting i Tui, Baiona ( ligger  utenfor vår rute), Pontevedra, Caldes de Reis, Padron, Prada de Franco. Santiago de Compostela (2 netter )

Eksempel på hotell inkludert i programmet  ( kan endre seg ved endelig bestilling etter ledighet)

Sarria:  Hotel Novoa 1*
Portomarin : Hotell Ferramenteiro  2*
Palas de Rei: Complejo la Cabaña 3*
Arzua : Hotel Suiza 2*
Amenal: Hotel  Amenal 3*
Santiago: Hotell Gelmirez 3* 

INKLUDERT

  • Overnatting  på enkle men gode hotell /hostal som ligger på eller i nærheten av pilgrimsruten
  • Frokost og middag alle dager
  • Pilgrimspass
  • Valgfri Norsktalende fastboende guide  under hele turen
  • Pilgrimsdiplom etter endt vandring
  • Koffert transport fra hotell til hotell under vandring 

Reisefakta

  • Pilgrimsleden til Santiago fra Sarria 
  • Overnatting på  2/3 * hotel / hostal under pilgrimsvandring
  • Gruppereise – Min. 8 personer
  • Reiselengde: 8 dager / 7 netter
  • Ankomst og Avreise Madrid
  • Skandinavisktalende reiseguide som møter dere på Madrid   Flyplass
  • 7 Frokost og 6 Middag 

Bestilling / Bekreftelse

Vi gjør oppmerksom på at ingen bestilling er gjort og at vi sjekker ledighet på  hotell og andre tjenester /services  ved bestilling. Det kan forekomme endringer i programmer ved endelig bestilling på grunn av mangel på ledighet. Vi vil alltid konsultere med dere ved endringer og det er opp til dere om dere ønsker endring eller  ikke. Endringer i programmet kan medføre små endringer i prisen, selv om vi gjør vårt  ytterste for at prisene skal holdes innenfor vår pakkepris.

Alle turene  er produsert av Spaniaopplevelser som er eksperter på skreddersydde reisepakker til Spania så om du ønsker et annet program eller opplegg så skreddersyr vi hvilken som helst tur til Spania for dere. 

Se våre reisevilkår.

Fly

Fly er ikke inkludert i våre pakker men vi hjelper dere gjerne med å bestille fly om dere ønsker det. Dere kan og sjekke flybilletter på egenhånd til reisen deres om dere klikker på denne lenken. Kommer dere direkte til KIWI.com hvor dere kan bestille flybiletter til Spania  til gunstige priser.

Pris 

Prisen er en total pris per person i delt dobbeltrom,  for programmet som detaljert  i beskrivelsen og hvor det står  “Inkludert”. måltider inkludert  i følge program, Det er  inkludert en reiseguide under hele turen men lokale engelsktalende  guider etter behov.  Alle utflukter, turer og aktiviteter samt  inngangsbilletter og entréer er inkludert i følge programmet, om ikke annet er angitt. Prisene kan endre seg  noe ved endelig bestilling når hele programmet er bestilt og bekreftet.

Turistskatt

Flere land i Sør-Europa har innført en såkalt turistskatt. Den betales kontant på hoteller når man sjekker ut. Den kan variere fra sesong til sesong og fra ulike byer, mellom 0,5-5 EUR per person/natt. Ettersom denne skatten ligger utenfor SPANIAOPPLEVELSERs kontroll betaler hver reisende for seg ved utsjekking.

Hotellene:
Alternative hotell kan forekomme. Standard er samme som for de ordinære hotell. Skulle det føre til endringer i dagsprogrammet informerer vi om det før avreise.

Gruppens størrelse

Alle prisene er beregnet på minimum 8 personer vi har ikke noen maks antall på våre grupper men priser, hotell og turer kan endre seg om gruppen blir flere en 15 personer.

Driks er ikke inkludert. Regn med cirka 30 € per person fordelt på sjåfør og lokale guider.

Valuta

Euro (EUR).

De vanligste bank- og kredittkort aksepteres i de fleste butikkene. Minibanker finnes.

Kontakt bank eller vekslingskontor for mer informasjon om kurs og valuta.

Klima 

Spania har som regel et stabilt være med varme somrer og flott vær  med gode  sommertemperaturer ( etter norske forhold ) på våren og høsten selv om temperaturene  i disse periodene kan synke på natten og  nedbør i form av regn  kan forekomme.

  • Introduksjon og fordypning i reisens tema og regionens  lokale kultur,  historie og dagligliv  sammen med vår lokal  norsktalende  ekspertguide.
  • Hele turen er basert på privat service og tjenester  kun for deres gruppe. Med eksklusive  guiding, bodegabesøk og vinsmaking
  • Skreddersydde menyer, med spesialiteter  med lokale ingredienser  i utvalgte restauranter og tapas barer.
  • Høy kvalitetsbusser og privat transfer for alle turene  gjelder også transfer til og fra flyplassen. Vi jobber kun med de beste transport og bussfirma som har vennlige lokalkjente  sjåfører.

Er dere en gruppe på 8-10 personer som ønsker å gjøre denne turen ?

Hvorfor bestille med Spaniaopplevelser

  • Spaniaopplevelser.no er den sikreste, enkleste og beste måten å oppleve  fantastiske Spania med alle sin unike regionen sin gastronomi, kultur og historie.
  • Ikke bare kan vi spare deg for tid og krefter på å organisere denne turen for dere, vi tilby deg og  muligheten til å utforske denne regionen med  luksus og komfort med deres egne svensktalende ekspert lokal guide som deler gledelig av sin kunnskap om regionene.
  • Alle våre turer er fylt med en fengslende  kombinasjon av kultur, kunst, historie alltid krydret med gastronomiske opplevelser typiske for  regionen.
  • Vi velger alltid de beste plassene, for våre turer, være seg monumenter, gastronomiopplevelser eller spennende byer og landsbyer.
  • Våre kunder stoler på vår kunnskap for å tilrettelegge den perfekte turen under den valgte perioden dere ønsker å reise.   
  • Profesjonelt  reisebyrå i Spania
  • Lovlig registrert reisebyrå i Spania
  • Tilfredstiller den Norske reisegarantiordningen
  • Vi kan Spania!

Hva sier våre kunder om oss?

DMC - Marbella
DMC - Marbella
Malin Wall - AOD Travel
Read More
Vi använde oss utav Spaniaopplevelser, / DMC Seville Event - när vi hade en grupp som skulle ha ett event i Marbella. Man får väldigt professionell hjälp med allt man kan tänka sig. Det känns väldigt tryggt att boka via dem. Vi kommer garanterat använda oss utav DMC Seville Event igen.
Penedes - Priorat
Penedes - Priorat
Halfdan Riisøen
Read More
Vi er en gruppe som har benyttet Gunvor som arrangør av to vinturer en til baskerland og en til Penedes/Priorat. Begge turene var meget vellykket. Vi var meget fornøyd med Gunvor som tilrettelegger av innkvatering, transport, besøk på vingårder og restaurantbesøk. Jeg kan anbefale Gunvor på det varmeste.
Bryllup   - Torrevieja
Bryllup - Torrevieja
Gina
Read More
Vi valgte å gifte oss i Spania juli 2023, og jeg fant Gunvor Guttormsen, som bryllupsplanlegger tilfeldig på nettet. Dette var litt skummelt, da jeg som "kontrollfreak" måtte stole på at en annen skulle fikse denne store dagen. Jeg kontaktet Gunvor, og opplevde en umiddelbar tillit. Tilgjengelighet, detaljfokusert og lydhør for mine ønsker, er stikkord på Gunvor. Hun fant det vakreste stedet for både opphold og seremoni, og det var ikke en ting hun ikke kunne fikse. Jeg blir rørt av tanken den dag i dag!! Jeg vet hvem jeg vil kontakte i fremtiden, for de skreddersydde perfekte opplevelser i Spania. På vegne av min mann, alle gjestene og meg selv, gis de VARMESTE anbefalinger❤️
Firmatur - Malaga
Firmatur - Malaga
Ove Karlsen - Heiskontrollen
Read More
"Takk for kjempefin assistanse ved vår planlegging og gjennomføring av vår sosiale firmatur til Malaga. Bestilling, informasjon og gjennomføring ble håndtert meget profesjon elt av deg, takk for hjelpen. Malaga var en meget fin opplevelse og en by alle snakket varmt om etterpå fordi alle hadde hatt en veldig fin weekend. Byen var som du sa og mange vil nok reise tilbake dit. Takk for samarbeidet og en fortsatt god sommer til deg."

En reise til refleksjon i flott felleskap

Rundtur Andalucia
En reise gjennom tid og tanker. En opplevelse som kun de som har gjort den forstår. Ta del i samholdet og naturopplevelsen som du seint vil glemme.

Comments are closed.